Monthly Archives: Wrzesień 2014

19 09, 2014

Reklamy w radiu okien DPQ-82 Thermo

Wrzesień 19, 2014|Categories: DAKO|Tags: |0 komentarzy

Nowa seria energooszczędnych okien DAKO w unikatowym wyposażeniu jest obecnie promowana w ogólnopolskich stacjach radiowych za pomocą dwóch spotów reklamowych nawiązujących formą do zapowiedzi premiery kinowej.

Spoty radiowe emitowane są w RMF FM, Radiu Zet oraz kilkudziesięciu innych rozgłośniach.

15 09, 2014

DAKO na Tour de Pologne 2014

Wrzesień 15, 2014|Categories: DAKO|Tags: |0 komentarzy

Po raz kolejny marka DAKO jest promowana na prestiżowym wyścigu kolarskim Tour de Pologne.  Animowane spoty reklamowe DAKO wyświetlane są na ekranach o powierzchni 100 m2, mniejszych ekranach o powierzchni 15 m2 i 13 m2 oraz na ciężarówkach z ekranami LED przemieszczającymi się w kolumnie reklamowej wyścigu. Ekrany eksponowane są podczas wszystkich etapów wyścigu. Łączna ilość emisji spotów na wszystkich etapach przekroczy 10 000.

Działania za pośrednictwem spotów reklamowych wspierane są nowoczesnymi technikami promocji za pomocą Wi-Fi. Widzowie wyścigu mogą pobierać materiały DAKO za pomocą laptopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń, korzystając z bezprzewodowego Internetu udostępnianego na finałach poszczególnych etapów.

Tour de Pologne należy do najbardziej rozpoznawalnych imprez sportowych w Polsce i jest jednym z najważniejszych wyścigów kolarskich świata. Impreza transmitowana jest w TVP1, TVP2, TVP Sport i Eurosport w 59 krajach. Łączna skumulowana światowa widownia Tour de Pologne 2012 przekroczyła 340 milionów osób. Średnia oglądalność pojedynczego etapu wyścigu w TVP1 wynosiła w 2012 roku 1,5 miliona widzów.

12 09, 2014

DAKO najlepszym eksporterem do Francji

Wrzesień 12, 2014|Categories: DAKO|Tags: |0 komentarzy

Fabryka Okien DAKO, jako jedyna firma z sektora stolarki otworowej, została laureatem corocznego konkursu na Najlepszego Eksportera do Francji, zorganizowanego przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Paryżu.

Celem konkursu jest wyróżnienie liderów polskiego eksportu oraz zwrócenie uwagi francuskich przedsiębiorców na polską ofertę eksportową. Najważniejsze kryteria decydujące o przyznaniu wyróżnienia to poziom sprzedaży do Francji oraz dynamika eksportu.

  • Francja jest jednym z najważniejszych rynków eksportowych DAKO, a warto wiedzieć, że nasza sprzedaż zagraniczna obejmuje ponad 20 krajów świata, począwszy od Europy Zachodniej i Północnej, poprzez kraje basenu Morza Śródziemnego i Bliski Wschód, aż po Meksyk i Japonię – wyjaśnia Joanna Ogorzałek, dyrektor Działu Eksportu Fabryki Okien DAKO, dodając że eksport DAKO obejmuje ponad 50 % całkowitej produkcji firmy.
  • W działaniach na rynkach zagranicznych największym wyzwaniem jest dopasowanie się do ich indywidualnej specyfiki – zaznacza Joanna Ogorzałek. – Oczekiwania wobec okien i drzwi w różnych krajach są odmienne, co wynika nie tylko z czynników klimatycznych ale też z charakteru lokalnej architektury oraz przyzwyczajeń mieszkańców danego regionu.

Uroczystość wręczenia nagród konkursowych z udziałem przedstawicieli francuskich firm odbyła się 24 czerwca 2014 r. w Ambasadzie RP w Paryżu. Podczas gali Ambasador RP we Francji Tomasz Orłowski podkreślał znaczące osiągnięcia polskich przedsiębiorstw na rynku francuskim oraz pogratulował przedstawicielom nagrodzonych firm, wręczając pamiątkowe statuetki.

W konkursie wyróżniono najlepsze firmy z 7 różnych sektorów gospodarki narodowej.